Όλες μαζί ξεκινήσαμε να μιλάμε!

Η Επιτροπή Ισότητας των Φύλων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών θα ήθελε να ευχαριστήσει από καρδιάς, όλες/-ους/-α για τη συμμετοχή σας στο τριήμερο δράσεων που διοργανώσαμε τη Δευτέρα 20, Τρίτη 21 και Τετάρτη 22 Μαρτίου, στο οποίο συμμετείχαν πάνω από 280 άτομα. Ιδιαίτερα η συμμετοχή από τα φοιτητ@ μας, μας ενθουσίασε!

Ευχαριστούμε πολύ τις:

Katherine Reilly
Μαρία Γκασούκα
Μαρία Καμηλάκη
Κωνσταντίνα Γώγη
Ηρώ Μέλλιου
Αντιγόνη Παπανικολάου
Μαρία Στρατηγάκη
Στέλλα Κάσδαγλη
Μίνα Καούνη
Μάττα Σαμίου
Μαλβίνα Σουλελέ
Μελίσσα Μπουροδήμου
τον Γιάννη Σιδηρόπουλο
την Καλλιόπη Λυκοβαρδή

και τις εξαιρετικές Νατάσα Γιάμαλη και Νάνσυ Παπαλεξανδή για το συντονισμό.

Ευχαριστόυμε τους/τις Γιώργο Νικολαΐδη, Ανδριάνα Νικολούλια, Πηνελόπη Θεοδωρακάκου, Στέλλα Ελματζόγλου και Μαρία Γκασούκα για τα Workshops και την Κινηματογραφική Ομάδα του ΟΠΑ για την προβολή ταινίας.

Ευχαριστούμε το Δίκτυο Φυλακισμένων και Αποφυλακισμένων Γυναικών, τους Polycat Haus, την Action Aid και τη Θετική Φωνή για τη συμμετοχή τους στις δράσεις μας στο φουαγιέ Αντωνιάδου.

Περισσότερα για την εκδήλωση μας εδώ και εδώ.

Μπορείτε να βρείτε όλες τις παρουσιάσεις από το τριήμερο δράσεων εδώ.

Ευχές για Ισότητα και Συμπερίληψη,

ΕΙΦ ΟΠΑ