Γυναικεία ηγεσία και φύλο στον εργασιακό χώρο

Οι διήμερες δράσεις στο ΟΠΑ που διοργάνωσε η ομάδα του έργου TARGETED-MPI, το Forum Γυναικών του ΟΠΑ και η εθελοντική ομάδα GenEquall στις 8 & 9 Απριλίου με θέμα “Γυναικεία ηγεσία και φύλο στον εργασιακό χώρο” ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία!

Μέσω workshop, σεμιναρίων, δύο μοναδικά πάνελ συζήτησης και προβολή ταινίας, εμβαθύναμε σε κρίσιμα θέματα σχετικά με την ισότητα των φύλων στην εργασία, στερεότυπα και εμπόδια καθώς και τη γυναικεία ηγεσία.

Η ενθουσιώδης συμμετοχή πάνω από διακοσίων ατόμων, από τη φοιτητική, διδακτική και διοικητική κοινότητα του ΟΠΑ υπογράμμισε τη σημασία αυτών των συζητήσεων και τη συλλογική δέσμευση για την προώθηση της ισότητας των φύλων και τη συμπερίληψη.

Θα συνεχίσουμε το ταξίδι μας προς ένα πιο δίκαιο και ενδυναμωτικό περιβάλλον εργασίας, όλες μαζί.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΦ

Επιτροπή Ισότητας Φύλων
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
Υπόψη: Καθηγήτρια Ελένη Αποσπόρη
Πατησίων 76, 104 34, Αθήνα

• dummy210 8203 xxx

• dummy isotita@aueb.gr

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ Newsletter

Καταχωρήστε το email σας για να λαμβάνετε τα νέα μας.